O Pilaně

Výroba SK pilových kotoučů a pilových pásů na dřevo byla původně jedním z provozů bývalého závodu PILANA Hulín, jehož tradice začíná v roce 1934, kdy byl založen jako „První moravská továrna na pily a nástroje“. Tato procházela mnoha organizačními změnami až do počátku privatizace v roce 1991.

Po privatizaci v devadesátých létech se pak tento provoz oddělil a vznikla z něj samostatná společnost „PILANA Wood s.r.o. Z původního provozu bylo převzato výrobní zařízení a technologie a nově byly zřízeny útvary prodeje a technického úseku. S rozpadem východního bloku se musel změnit způsob a organizace prodeje. V nových podmínkách jsme zároveň museli zmodernizovat výrobní zařízení a technologie tak, aby kvalita našich výrobků odpovídala světovým standardům. Průběžně jsme investovali do rozhodujících operací jako je řezání laserem, strojní rovnání těl kotoučů, pájení zubů, ostření pil a zařízení pro kontrolu.

V současné době používáme pro tyto operace nejmodernější zařízení, které jsou ve světě na trhu (pájecí automaty Kirschner, nebo ostřící centra Vollmer).

Zároveň jsme podstatně rozšířili základní katalogový sortiment pilových kotoučů, které máme většinou skladem a rovněž vyrábíme speciální provedení pil dle požadavků našich zákazníků. Naši obchodníci v současné době zajišťují prodej ve více než padesáti zemích na světě.

Vyzkoušejte naše výrobky a přesvědčte se o jejich kvalitě.

Více informací o naší historii naleznete na historiepilany.cz

Kotouče pro vás můžeme vyrobit.

Jestliže jste v katalogu nenalezli pilové kotouče, které potřebujete, kontaktujte nás, vyrobíme je.