Značení jakostí slinutého karbidu (SK)

Velká pozornost je věnována stabilitě a vytužení pilových kotoučů. Jsou prováděny pravidelné testy na moderních zkušebních strojích a získané poznatky se ihned aplikuji do výroby.

Velká pozornost je věnována stabilitě a vytužení pilových kotoučů. Jsou prováděny pravidelné testy na moderních zkušebních strojích a získané poznatky se ihned aplikuji do výroby.

Důležitým parametrem při výrobě pilových kotoučů je také kvalitní a přesné ostření slinutých karbidů. Stále modernější automatické stroje umožňují při použití kvalitních brusných kotoučů dosahovat vysoké kvality ostří u všech vyráběných pilových kotoučů firmy PILANA Wood.

Jakosti tvrdokovu

K 01 K 10 K 20 K 30
Tvrdost [HV 30] Tvrdost [HV 30] Tvrdost [HV 30] Tvrdost [HV 30]
1900 – 2200 1750 – 1900 1550 – 1750 1400 – 1550
Plátky v jakosti K 01 jsou velmi odolné proti opotřebení. Wolframcarbidové zrno je velmi jemné. Jakost je vhodná pro řezání tvrdých materiálů např. MDF, lamino, HDF, oboustranně polaminovaných dřevotřískových desek, atd. Optimální kombinace jemnozrnné struktury a tvrdosti materiálu předur- čují SK plátky K 10 k univerzálnímu použití. Vhodné pro řezání dřeva, plastů, neželezných kovů, překliž- kových desek, sádrokartonových desek, atd. Vyšší procento kobaltového pojiva zajišťuje větší houževnatost zubu a tím jeho větší odolnost při nárazu na jiný druh materiálu (např. suky, nečistoty, ocelové špony, atd). Jakost určená pro podélné řezání přírodních dřev. Vysoké procento kobaltového pojiva spolu s nižší tvrdostí materiálu dává jakosti K 30 vysokou houževnatost a odolnost proti prasknutí. Tím je tato jakost předurčena pro řezání v extrémních podmínkách (např. řezání zmrzlého dřeva).


Vyrábíme nástroje pro celý svět